VIDEO/ Kaos në rrugët e kryeqytetit, ultrasit e Tiranës dhe Besiktas përleshen pas ndeshjes! Përdoren sendet e forta

Tirana humbi dje 0-2 me Besiktas në "Air Albania", me sfidën që vlente për ndeshjen e kthimit në turin e dytë kualifikues të Conference League. Bardheblutë u eliminuan pas këtij 90 minutëshi, teksa sfida në kryeqytet nisi me 14 minuta vonesë.

Për këtë u kujdesën ultrasit e Besiktas. Të ardhur nga Turqia në numër të konsiderueshëm, tifozët e Besiktas ndezën flakadanë dhe i hodhën në fushë dhe në tribunën ku ishin tifozët e Tiranës. Kaq ka mjaftuar që tifozët bardheblu të kundërpërgjigjeshin, me sigurinë dhe forcat speciale të policisë që u futën në fushë dhe tribuna.

Pas qetësimit të situatës, ndeshja vijoi për fitoren e miqve. Dueli mes ultrasve nuk do mbaronte pas 90 minutave. Këtë herë kanë qenë tifozët e Tiranës që kanë prituar ata të Besiktas. Pas duelit, në rrugët e Tiranës ka pasur kaos, përplasje dhe frikë.

Dy grupimet janë përplasur me sende të forta. Në videot më poshtë duket edhe përplasja mes tyre, duke mos munguar as karriget. Tifozët e Tiranës duket se kanë marrë "hak" dhe i kanë prituar ata të Besiktas jashtë stadiumit. Për fat nuk ka asnjë të lënduar nga përplasjet mes tyre.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • durres: 04/08/2023 22:55

  po po po ju jeni horrat e medhenj ju.....kur te ikni ne turqi pastaj tju therin turqit....po pse mer kaqola ju me turqit merreni qe ju ka pushtu 800 vjet...gogola

  Përgjigju
 • Skendoviç: 04/08/2023 15:29

  Dolen sternipat e skenderbeut me luftu me turqit.

  Përgjigju
 • edmond ( koder rreshen): 04/08/2023 12:59

  "Ju te shtypit mos dezinformoni publikun,nuk ka konflikt "! Kto pamje jan nga stervitja e perbashket e programuar me 4 gusht ,ndermjet dy shteteve vellazerore -ARKADASH BARBAR 2023 -

  Përgjigju
 • eri: 04/08/2023 12:36

  Mvje turp qe jam shqiptar.

  Përgjigju
 • +×÷=: 04/08/2023 11:35

  Si ka mundesi tifozat e tiranes bio turq dhe nuk i dun tifozat e beshiktashit dhe shkojne tek stadiumi Lacit para 2 vitesh dhe ulerasin ne nje qytet katolik allahu akber!!

  Përgjigju
  • Jorgo vllehu: 04/08/2023 12:03

   po' pse per Katoliket Zoti nuk eshte i madh...

  • Maestro: 04/08/2023 11:55

   Po jena popull pagan mor blag rrezbegde…

 • Soni: 04/08/2023 10:32

  Po me stjuartët ça patët: https://m.youtube.com/shorts/ccj9NtNd8Tw Turp të rrifeni për këto ekipe të shpifura

  Përgjigju
 • Tirana: 04/08/2023 10:09

  Shume mire ja u kane ber ketyre felliqesirave te anadollit,keto kafshe nuk njohin respekt,veq frika i mban

  Përgjigju
 • Qifi: 04/08/2023 10:09

  Harrun keto kokpalaret bardheblu dajakun qe hengren ne Shkoder. Dajak safi

  Përgjigju
 • eki: 04/08/2023 10:01

  policia vigjilente si gjithmon duke fler gjum

  Përgjigju
 • albania: 04/08/2023 09:52

  ju lumet ku e katandiset kete vend , shiko ca bejne primitivet ? dmht komplet keqardhje per vendin tend kur shef keta gangot e kozakut e cllevios qe ne 2023 bejne keto skena . minimumi nga 2 vjet brenda edhe e shef si beheen . cdo vend ka nisur "kultura" nga prerja e dores , frika i ben te gjitha ketu ska asgje dhe dalin primitivet dhe shiko ca bejne

  Përgjigju
 • Katunari Tironc: 04/08/2023 09:44

  Dem baba dem tironc i vjetr or tej

  Përgjigju
 • Sadiku: 04/08/2023 09:39

  Kjo eshte e turpshme. Si gjithmone PRIMITIVE

  Përgjigju
  • Kur nuk i mund dot me nder: 04/08/2023 10:09

   Do sillesh si harbut

 • Media: 04/08/2023 09:37

  Mos inkurajoni krimin

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

Kreshnik Spahiu: Pse protestat para bashkisë, janë më të voglat e historisë?

Kreshnik Spahiu: Pse protestat para bashkisë, janë më të voglat e historisë?