VIDEO/ Kastrioti merr pikë pas dy humbjeve, 4 gola në ndeshjen kundër Erzenit

Festa pas golit të Kapllanit

Në stadiumin e Kamëz, Kastrioti dhe Erzeni barazuan 2-2. Ndeshja e zhvilluar në fushë neutrale prodhoi katër gola, me skuadrën nga Shijaku që nuk mbajti dot avantazhin e dy golave. Dueli u hap qysh në minutën e pestë me Asanin, që me një depërtim në zonë shtangu Salin. Minuta e 34 do sillte golin e dytë për Erzenin, me Kapllanin që devijoi një top për golin e dytë. Pjesa e dytë pa në fushë krutanët më kërkues. Stojanovic në minutën e 59 hapi ndeshjen, teksa Greca në të 64 vulosi barazimin 2-2. Erzeni me 30 pikë mban vendin e tretë, shtatë më pak se kryesuesit e Tiranës. Me 20 pikë Kastrioti vijon të jetë në vendin e fundit të klasifikimit.

VIDEO/ Vllaznia fiton 'derbin e veriut' dhe ndjek Tiranën, Teuta shumë e fortë për Bylisin! Paqe mes Kastriotit dhe Erzenit