VIDEO/ Kukësi rikthehet të fitojë në shtëpi, Kastrioti s'e njeh shijen e fitores

Skuadra e Kukësit

Në "Kukës Arena", Kukësi fitoi 1-0 me Kastriotin për javën e 21-të të Superligës. Goli i Edi Basa në minutën e 49 të ndeshjes i ka dhënë tri pikë djemve të Rraman Hallaçit. Ndeshja nisi në ekuilibër, me krutanët që patën disa raste në pjesën e parë por pa konkretizuar. Me nisjen e pjesës së dytë, Edi Basa shfrytëzoi mirë një pasim nga e djathta dhe e ndali sferën në rrjetën e Malaj. Pas humbjes një javë më parë, Kukësi merr tri pikë dhe shkon në kuotën e 25 të tillave në vendin e shtatë, duke lënë fundin e ftohtë. Me këtë humbje, Kastrioti me 20 pikë mbetet në vendin e fundit.

VIDEO/ Kukësi 'zhyt' Kastriotin në fund, Egnatia fiton në Laç! Superliga në tre ditë

A respektohen të drejtat e punëtorëve në Shqipëri?

×

Volejboll meshkuj/ Partizani 'kap' Tiranën në derbi, kampioni i sezonit vendoset në ndeshjen e pestë