PSG dërgon në 'ferr' Milanin, e mund 3-0 në Paris! 'Djalli' në vështirësi për kualifikimin në CHL (VIDEO)

Festa e PSG-së

PSG fitoi 3-0 kundër Milanit për raundin e tretë në grupin F të Champions League. Me këtë rezultat italianët janë në vështirësi serioze për kalimin më tej. Dueli u hap në minutën e 32 nga Mbappe. Sulmuesi bëri çfarë deshi dhe e la topin pas krahëve të Maignan. Në minutën e 53 ishte Kolo Muani që shënoi pas asistit të Dembele, duke hedhur "në tapet" Milanin. Në fundin e ndeshjes, pikërisht në të 89 minutë Lee Kang shënoi për 3-0. Pas këtij suksesi PSG me gjashtë pikë është në krye të grupit, teksa Milan me dy pikë mban vendin e fundit.

GOLAT/ PSG mund 3-0 Milanin dhe vështirëson rrugën e italianëve! Barcelona bën ligjin në Champions League, fitojnë City dhe Dortmund

A mund të zhvillojë Shqipëria turizmin elitar?

×

Erion Veliaj: SPAK të ecë vetëm para, kush ka gabuar të mbajë përgjegjësi! Llumi e fundërrinat kundër meje (FJALA E PLOTE)