VIDEO/ Derbi i Madridit s'ka fitues, Atletico ngec në shtëpi! Elche surprizon Villarealin, 7 gola në Sevilla

VIDEO/ Derbi i Madridit s'ka fitues, Atletico ngec në shtëpi! Elche surprizon Villarealin, 7 gola në Sevilla

Goli i Osasunas

La Liga spanjolle e e futbollit është në javën e 20-të. Në 14:00 në Barcelonë, Espanyoli barazoi 1-1 me Osasunën. Të dyja skuadrat kanë tre javë që nuk dalin te tri pikët, duke qenë në zonën e mesme të tabelës. Në 16:15 Elche fitoi 3-1 me Villarealin, teksa në 18:30 Atletico Madrid barazoi 1-1 me Getafen. Në darkë, në 21:00 Betis humbi 3-4 me Celta Vigon në Sevilla.

Në "RCDE Stadium" në Barcelonë, Espanyoli barazoi 1-1 me Osasunën. Të parët që kaluan në avantazh ishin miqtë me Ante Budimir në minutën e 45. Për katalanasit ishte Braithwaite që në minutën e 59 vendosi ekuilibrat për 1-1. Për t'u theksuar janë dy kartonat e kuq që u morën nga Gabriel te vendasit dhe Ezzalzouli te miqtë në fundin e pjesës së parë. Keidi Bare te Espanyol vijon të jetë i dëmtuar. Me 29 pikë, Osasuna mban vendin e nëntë, teksa Espanyol me 21 pikë gjendet në vendin e 14-të. Të dyja skuadrat kanë disa ndeshje pa fitore.

Atletico Madrid barazoi 1-1 me Getafen për javën e 20-të në La Liga. Derbi i vogël i Madridit nuk nxori të fituar, me djemtë e Simeones që nuk e mbajtën dot avantazhin e Correa në minutën e 60-të. Ishte Unal që në të 83 minutë vendosi barazimin. Me 35 pikë, Atletico mban vendin e katërt, teksa Getafe me 18 pikë është në vendin e parafundit.

La Liga, java 20-të:

Espanyol 1-1 Osasuna

16:15 Elche 3-1 Villareal

18:30 Alt. Madrid 1-1 Getafe

21:00 Betis 3-4 Celta Vigo

 

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 21:12
VIDEO/ S'ka fitues në derbin e Madridit, Atletico ngec në shtëpi

Atletico Madrid barazoi 1-1 me Getafen për javën e 20-të në La Liga. Derbi i vogël i Madridit nuk nxori të fituar, me djemtë e Simeones që nuk e mbajtën dot avantazhin e Correa në minutën e 60-të. Ishte Unal që në të 83 minutë vendosi barazimin. Me 35 pikë, Atletico mban vendin e katërt, teksa Getafe me 18 pikë është në vendin e parafundit.

Ora 16:39
VIDEO/ Dy kartona të kuq dhe 2 gola, Osasuna dhe Espanyol harrojnë të fitojnë

Në "RCDE Stadium" në Barcelonë, Espanyoli barazoi 1-1 me Osasunën. Të parët që kaluan në avantazh ishin miqtë me Ante Budimir në minutën e 45. Për katalanasit ishte Braithwaite që në minutën e 59 vendosi ekuilibrat për 1-1. Për t'u theksuar janë dy kartonat e kuq që u morën nga Gabriel te vendasit dhe Ezzalzouli te miqtë në fundin e pjesës së parë. Keidi Bare te Espanyol vijon të jetë i dëmtuar. Me 29 pikë, Osasuna mban vendin e nëntë, teksa Espanyol me 21 pikë gjendet në vendin e 14-të. Të dyja skuadrat kanë disa ndeshje pa fitore.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Listat e deputetëve të hapura në 2/3 dhe jo plotësisht, jeni dakord?×

Lajmi i fundit

KPK shkarkon nga detyra gjyqtarin Seladin Pysqyli

KPK shkarkon nga detyra gjyqtarin Seladin Pysqyli