VIDEO/ Ligue I rikthehet pas 2 muajsh, Qazim Laçi në fushë për fitoren e Ajaccio! Mbrëmja rezervon sfida të forta

Futbollistët e PSG, Mbappe dhe Neymar

Kampionati francez i futbollit, Ligue I është në javën e 16-të. Pas pushimit për afro dy muaj për shkak të Botërorit të Katarit, topi ka filluar sërish të rrotullohet në Francë.

Sot në 15:00 u zhvilluan dy ndeshjet e para. Ajaccio fitoi 1-0 me Angers falë golit të Belailli në minutën e 40 me penallti. Në ndeshjen tjetër, Troyes barazoi 0-0 me Nantes.

Në stadiumin "Francois Coty", vendasit e Ajaccio fituan 1-0 me Angers për javën e 16-të. Falë golit të Belaili në minutën e 40 me penallti, skuadra ku luan edhe Qazim Laçi mori tri pikë me vlerë që e dërgojnë në vendin e 14-të me 15 pikë. Futbollisti i kombëtares shqiptare u fut në fundin e lojës, duke marrë minuta të rëndësishme këtë sezon.