Video/ ‘Çmendet’ Shkëlzen Gashi,
shënon gol nga 40 metra në SHBA

Video/ ‘Çmendet’ Shkëlzen Gashi,<br />shënon gol nga 40 metra në SHBA
Shkëlzen Gashi vazhdon që të shkëlqejë në kampionatin amerikan të futbollit, teksa në ndeshjen e fundit ka shënuar një super gol nga mbi 40 metra.

Sulmuesi realizoi golin e vetëm për Colorado Rapids në ndeshjen e play-offit ndaj Los Angeles Galaxy, pjesë e së cilës është edhe Steven Gerrard duke e dërguar sfidën në shtesë duke fituar edhe me penallti 3-1.

Ky është moment shumë i mirë për sulmuesit kuqezi që vazhdojnë të shënojë nga SHBA në Rusi dhe Rumani.

Tashmë është në dorën e De Biasit nëse do ta ftojë për ndeshjen me Izraelin, pasi në dy ndeshjet e tetorit Gashi nuk ishte pjesë e kombëtares, por pritet përgjigja e analizave, pasi lojtari ka pësuar një dëmtim.