VIDEO/ Luka Modric 'del huq' me portën bosh, Ancelotti: Sa mirë që Kroacia e publikoi listën për Kupën e Botës

VIDEO/ Luka Modric 'del huq' me portën bosh, Ancelotti: Sa mirë që Kroacia e publikoi listën për Kupën e Botës

Rasti i humbur nga Modric

Real Madrid fitoi dje në mbrëmje 2-1 me Cadiz për javën e 14-të në La Liga. Dueli nuk ishte i duhuri për Modric, që humbi një rast të pastër shënimi në minutën e 79 të ndeshjes, kur rezultati ishte 2-0 për Galaktikët. Me portën e boshatisur, kapiteni i Kroacisë e ka dërguar sferën jashtë. Pas rastit Carlo Ancelotti u ngrit nga stoli dhe duartrokiti mesfushorin, teksa pas ndeshjes e vendosi në lojë. "Është mirë që trajneri i Kroacisë e publikoi listën për në Botëror para këtij rasti", tha italiani duke qeshur.

 


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Real Madrid tri pikë me vuajtje në 'Bernabeu', skuadra e Ancelottit në ndjekje të Barcelonës


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të zhvillohen zgjedhje të reja në komunat në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Plumb 50 vjeçarit në Shijak, policia në ndekje të autorit

Plumb 50 vjeçarit në Shijak, policia në ndekje të autorit