VIDEO/ Milani e bën dramë në 'San Siro', Dortmund e mposht 1-3 dhe kalon më tej! Kuqezinjtë finale kundër Newcastle

Festa e Dortmund

Në "San Siro" Milani u mund 1-3 nga Dortmundi në grupin F të Champions League. Për raundin e pestë të ndeshjeve, kuqezinjtë tanimë e kanë "malore" për t'u kualifikuar pasi ndeshjen e fundit e luajnë kundër Newcastle në Angli. Sfida në Milano nisi me shpejtësi, ndërsa Giroud humbi 11 metërshin për vendasit. Vetëm katër minuta më vonë, Reus shënoi për Dortmundin nga penalltia. Në të 37 minutë Chukueze shënoi për 1-1.

Në pjesën e dytë ishte Gittens në minutën e 59 që kaloi në epërsi verdhezinjtë, teksa Adeyemi në minutën e 69 vendosi shifrat në 1-3. Me këtë sukses Dortmundi kalon më tej në 1/8 e Champions, duke mbajtur vendin e parë me 10 pikë. Milani me pesë pikë është në vendin e fundit, aq sa ka edhe Newcastle.

GOLAT/ Milani 'pa busull', rrezikohet kalimi në 1/8 e Champions! Biletën për më tej e sigurojnë Barcelona, Atl. Madrid, Lazio dhe Dortmund