VIDEO/ Momenti kur lava e vullkanit vërshon nëpër rrugë dhe i vë zjarrin një shtëpie në Islandë

VIDEO/ Momenti kur lava e vullkanit vërshon nëpër rrugë dhe i vë zjarrin një shtëpie në Islandë

1705268617_islanda1130x635.png

Vullkani që ka shpërthyer në një qytet të Islandës ka filluar të vërshojë rrugët aty, përfshirë edhe në shtëpi. Banorët e qytetit Grindavik ishin evakuuar përpara se lava e vullkanit të përfshinte këtë qytet. Pamjet tregojnë momentin se si lava lëviz nëpër rrugët e qytetit duke mbuluar një pjesë të një shtëpie e cila më pas mori flakë.


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Shpërthen sërish vullkani në Islandë, digjen shtëpi


B.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Kritikoi izraelitët, Adidas heq modelen Bella Hadid nga reklamat e atleteve

Kritikoi izraelitët, Adidas heq modelen Bella Hadid nga reklamat e atleteve