VIDEO/ Ndërhyrje 'brutale' ndaj Son të Tottenhamit, tifozët e Koresë së Jugut me dorë në zemër! Caceres ndëshkohet me karton

VIDEO/ Ndërhyrje 'brutale' ndaj Son të Tottenhamit, tifozët e Koresë së Jugut me dorë në zemër! Caceres ndëshkohet me karton

Tifozet e Koresë së Jugut

Uruguaj 0-0 Koreja e Jugut. Në minutën e 57 mbrojtësi i Uruguajit, Caceres ndërhyn ashpër nga pas te sulmuesi i Koresë së Jugut, Heung Min Son (Tottenham). Lojtari për disa minuta ka marrë ndihmën mjekësore, teksa është rikthyer në fushë. Caceres ndëshkohet me karton të verdhë për ndërhyrjen nga pas.

 


Lajmi kryesor:

KATAR 2022/ Ndeshje 'shterpë' në grupin H, Uruguaji dhe Koreja e Jugut shumë raste për asgjë (VIDEO)


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria mbetet me një Gjykatë Apeli në Tiranë, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Turqia i ‘mbyll derën’ Suedisë: Të mos përpiqet kot, s’do e themi kurrë ‘po’ për NATO-n për aq kohë sa lejojnë djegien e Kuranit

Turqia i ‘mbyll derën’ Suedisë: Të mos përpiqet kot, s’do e themi kurrë ‘po’ për NATO-n për aq kohë sa lejojnë djegien e Kuranit