VIDEO/ Ndizet Los Angeles, Arsenali leksion Barcelonës! 8 gola vendosin ndeshjen

VIDEO/ Ndizet Los Angeles, Arsenali leksion Barcelonës! 8 gola vendosin ndeshjen

Saka i vetëm përballë Ter Stegen

SHBA - Arsenali fitoi 5-3 kundër Barcelonës në testin miqësor të zhvilluar në Los Angeles. Të dyja skuadrat janë në turneun amerikan, ndërsa përballja në "SoFi Stadium" foli për djemtë e Artetas, që i dhanë leksione futbolli Barçës së Xavit.

Ndeshja u zhbllokua nga Lewandowski në të 7 minutë, para se Saka në të 13 të barazonte për 1-1. Sërish Barça me Raphina shënoi në të 34 minutë, ndërsa Havertz barazoi për 2-2 në fundin e pjesës së parë.

Fraksioni i dytë pa Xavin dhe Artetan të bënin shumë zëvendësime, teksa ishte Trossard që shënoi dopietë për Arsenalin për shifrat 4-2. Torres shkurtoi për Barçën, ndërsa në fund Vieira shënoi për 5-3. Përballja ka argëtuar tifozët e shumtë që kishin mbushur shkallët e stadiumit.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Izraeli bombardon Jemenin! Ushtria izraelite: Sulmuam portin ku mbërrijnë armët nga Irani për Houthis

VIDEO/ Izraeli bombardon Jemenin! Ushtria izraelite: Sulmuam portin ku mbërrijnë armët nga Irani për Houthis