VIDEO/ Në pronësi të Ibrahimovic, portierit i ikën topi nga këmbët dhe bëhet 'gazi i botës'

VIDEO/ Në pronësi të Ibrahimovic, portierit i ikën topi nga këmbët dhe bëhet 'gazi i botës'

Gafa e Oliver Dovin

Liga suedeze e futbollit ka parë një gafë të rëndë nga portieri i Hammarby, Oliver Dovin. Në ndeshjen e humbur 3-1 me Hacken, 21-vjeçarit i ka "rënë dielli në kokë", teksa nuk ka ndaluar si duhet një pasim në zonën e tij.

Ka qenë fillimi i ndeshjes kur pas gafës së Dovin, Hammarby do pësonte golin e parë të ndeshjes, çka do i hapte rrugën humbjes së të tijve, që zbresin kështu në vendin e pestë të klasifikimi.

Ndalimi i keq i topit dhe lënia pas, si edhe hutimi i gardianit ka bërë që pamjet të bëjnë xhiron e mediave, me portierin që u bë "gazi i botës". Kujtojmë se një pjesë të aksioneve te Hammarby zotërohen nga sulmuesi i Milan, Zlatan Ibrahimovic.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Francë/ ‘Hipëm në kamion për të shkuar në Angli’, BBC ndihmon në shpëtimin e 6 emigrantëve të fshehur në kamionin frigoriferik

Francë/ ‘Hipëm në kamion për të shkuar në Angli’, BBC ndihmon në shpëtimin e 6 emigrantëve të fshehur në kamionin frigoriferik