VIDEO/ Nedim Bajrami 'gatuan' golin e parë, Sassuolo merr një pikë në transfertë

Nedim Bajrami

Në "Dacia Arena", Udinese vendase barazoi 2-2 me Sassuolon. Protagonist te miqtë ishte edhe Nedim Bajrami, afrimi i fundit i merkatos së janarit. Shqiptari "gatoi" golin e barazimit 2-2, teksa autogoli i Perez i jep një pikë skuadrës së Sassuolos. Ndeshja nisi mirë për vendasit, që shënuan me Udogie që në minutën e parë. Sassuolo u kundërpërgjigj me Henrique në minutën e gjashtë, teksa në minutën e 12-të Bajrami zuri vendin e Berardit. Në të 28 minutë Bijol kaloi sërish në avantazh Udinesen, ndërsa në fundin e pjesës së parë miqtë barazuan për 2-2. Një krosim nga e djathta e sulmit nga Bajrami, bëri që Perez të dërgonte sferën në portën e tij. Me 30 pikë Sassuolo mban vendin e tetë, ndërsa me 24 pikë Sassuolo mban vendin e 15-të.

VIDEO/ Juventus fiton me Fiorentinën në Torino, Sassuolo 'shqiptare' del me pikë nga Udine

×

Pogradec/ Larguan nga vendngjarja 39-vjeçarin që kërcënoi me armë punonjësit e Task Forcës, 2 të arrestuar