VIDEO/ Shqipëria humbje minimale në Spanjë, Kombëtarja e pëson nga Katari! Goli i takimit nga penalltia

Kombëtarja përballë Katarit

Kombëtarja shqiptare e futbollit humbi 1-0 kundër Katarit në ndeshjen miqësore të zhvilluar pasditen e së mërkurës në Marbella të Spanjës. Ndeshja u vendos nga goli i Almoez Ali në minutën e 38 nga penalltia. Rrapaj u tregua i pakujdesshën në ndërhyrjen brenda zonës, duke i dhënë mundësinë skuadrës së Katarit për të gjetur rrjetën.

Pjesa e dytë ishte e luftuar për tanët, që patën shanset e tyre me H. Markun dhe Turkaj për të barazuar, por pa sukses. Pas barazimit në 26 tetor me Arabinë Saudite 1-1, këtë herë kuqezinjtë marrin një humbje në miqësore.

Kujtojmë se dueli i sotëm dhe ai me Arabinë Saudite ishin jashtë datave të planifikuara nga UEFA, me trajnerin Edy Reja që grumbulloi në shumicë lojtarë nga Superliga shqiptare. Edhe sot tifozët kuqezi nuk patën mundësi të ndiqnin ndeshjen në televizion, pasi kërkesa e Katarit që luan në Botërorin 2022 dhe nis në 20 nëntor bëri që dueli mos transmetohej.

Formacioni zyrtar:

Shqipëria: Dajsinani, Gurishta, Janku, Turkaj, Hadroj, Rrapaj, Ujka, Kallaku, Hakaj, Cara, Abazaj