VIDEO/ Partizani pesë ndeshje pa fitore, Laçi e përmbys në kryeqytet

Partizani 1-2 Laçi

Partizani humbi 1-2 me Laçin për javën e 20-të në Superligë. Në "Kompleksin Partizani", të besuarit e Colellës kanë dështuar sërish të marrin pikët e plota. Goli i parë u shënua nga "Demat", me Da Silvën që lëshoi një perlë nga 20 metra duke lënë në portë të shtangur Selmanin. Në fundin e pjesës së parë, Turkaj që kishte vetëm pesë minuta në fushë vendosi ekuilibrat. Pjesa e dytë solli edhe golin e Vasil Shkurtaj te Laçi, me kurbinasit që përmbysin kështu Partizanin. Skuadra e Colellas ka pesë ndeshje pa fitore, teksa me 31 pikë është në vendin e dytë, gjashtë pikë më pak se Tirana kryesuese. Laçi me 29 pikë ngjitet në vendin e tretë përkohësisht.

VIDEO/ Tirana ‘likuidon’ Egnatian, Laçi përmbys Partizanin në kryeqytet! Bardheblutë 'arratisen' në krye

Mendoni se komisionet hetimore për Shëndetësinë e TIMS do kenë rezultat?