VIDEO/ Për herë të parë në historinë e futbollit, gjyqtari akordon karton të bardhë

VIDEO/ Për herë të parë në historinë e futbollit, gjyqtari akordon karton të bardhë

Momenti i kartonit të bardhë

Për herë të parë në historinë e futbollit, një gjyqtar ka akorduar kartonin e bardhë në fushë. Diçka e tillë ka ndodhur në Portugali, me pamjet që kanë bërë xhiron e mediave. Në derbin mes Benfica-s dhe Sporting Lisbone në kategorinë e femrave, është parë kartoni i bardhë.

Ndryshe nga kartoni i verdhë apo i kuq që janë në formë ndëshkimi, kartoni i bardhë u akordua për stafet mjekësore.Gjatë ndeshjes një tifoz u ndje keq në fushë, me stafet mjekësore që vrapuan për të ndihmuar. Kaq ka mjaftuar që kryesori të japë kartonin e bardhë në shenjë fair-play për sjelljen e stafeve mjekësore.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Rama: Fitoren e dytë Kosova e ka në tavolinë! Pa BE-në dhe SHBA-në nuk do të ekzistonte si shtet

Rama: Fitoren e dytë Kosova e ka në tavolinë! Pa BE-në dhe SHBA-në nuk do të ekzistonte si shtet