VIDEO/ Përmbysje fantastike ndaj Sassuolo, Atalanta merr kreun e Serie A

Festa e Pasalic

Atalanta fitoi 2-1 me Sassuolo në Bergamo. Për të besuarit e Gasperinit shënuan Pasalic dhe Lookman, duke përmbysur golin e Kyriakopoulos. Të parët kaluan në avantazh miqtë në minutën e 41 me lojtarin grek, ndërsa Pasalic në të 45+1 minutë vendosën ekuilibrat. Vetëm disa sekonda nga nisja e pjesës së dytë, Lookman shënoi për 2-1. Me 10 ndeshje dhe 24 pikë, Atalanta është në krye të Serie A, në pritje të ndeshjes së Napolit nesër.

VIDEO/ Juventus i falet Vlahovic, Zonja merr frymë në derbin me Torinon! Atalanta fitore me shije kreu

Sa i përhapur është korrupsioni në Shqipëri?

×

'Stuhia' në PL, Braimllari: Tedi Blushi ka shkuar në disa struktura dhe ka hedhur baltë mbi emrin tim