Video/ Policia aksion në banesë
30 kg kanabis dhe 4 të arrestua

Video/ Policia aksion në banesë<br />30 kg kanabis dhe 4 të arrestua
DURRËS-Policia e Durrësit ka finalizuar me sukses operacionin e koduar “Depërtimi” i cili përfundoi me arrestimin e 4 personave si dhe u sekuestruan 30 kg kanabis.
 
Të arrestuarit janë Fatmir Buzi, 44 vjeç dhe djali i tij Rejdi Buzi, 19 vjeç, banues në Shkozet, Durrës, Shkëlzen Hoxha, 30 vjeç, banues në Shkozet, Durrës, Berlin Metaj, 18 vjeç, banues në Durrës.

Gjithashtu filloi procedimi penal në gjendje të lirë (për shkak të moshës) në ngarkim të shtetasit S.M. 15 vjeç, banues në Kënetë.
 
Droga u gjet në lagjen Nr.14, Durrës gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e Fatmir Buzi ku të pranishëm ishin edhe shtetasit e mësipërm.

Operacioni është bërë publik në një video të policisë në të cilët efektivët janë futur me shpejtësi në oborrin e banesës dhe kanë arrestuar të dyshuarit.
 
Materialet I kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme për veprën penale"Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotikëve" në bashkëpunim parashikuar në nenin 283/2 të Kodit Penal.

Redaksia Online
Al.N/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Veliaj shtron Iftar për besimtarët dhe krerët e komunitetit mysliman: Të sillemi gjithmonë si në muajin e Ramazanit

Veliaj shtron Iftar për besimtarët dhe krerët e komunitetit mysliman: Të sillemi gjithmonë si në muajin e Ramazanit