VIDEO/ 'Predhë' nga goditja e dënimit, Rey Manaj shënon golin e 17-të sezonal

VIDEO/ 'Predhë' nga goditja e dënimit, Rey Manaj shënon golin e 17-të sezonal

Rey Manaj

Rey Manaj, ky është emri që përflitet më së shumti në Superligën turke të futbollit. Sulmuesi ka gjetur golin e 17-të sezonal me ekipin e tij Sivasspor, duke bërë që të jetë ndër emrat që po konsiderohet nga trajneri Sylvinho për në Euro 2024.

Edhe këtë të shtunë 26-vjeçari nuk zhgënjeu, por shënoi golin e 13-të në Superligë. Sivasspori i tij barazoi 1-1 kundër Hatayspor dhe Manajt iu deshën vetëm 18 minuta lojë për të tundur rrjetën.

Lushnjari lëshoi një "predhë" nga goditja e dënimit në hyrje të zonës, me portierin Kardesler që nuk kishte asnjë mundësi për ta ndalur. Gol i radhës dhe shkëlqim për Manajn, që veç 13 golave në elitën turke ka shënuar edhe katër në Kupë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Kur’ani në shqip, pse kaq shumë botime të ndryshme? Esencë-Report Tv

Kur’ani në shqip, pse kaq shumë botime të ndryshme? Esencë-Report Tv