VIDEO/ Presidenti gjerman në Katar, pret gjysmë ore në shkallët e avionit, askush nuk shkoi ta merrte

Presidentit gjerman Frank-Walter Steinmeier iu desht të priste për rreth gjysmë ore në derën e avionit që e çoi në Doha përpara se një zyrtar i Katarit të vinte ta mirëpriste.

Steinmeier priti në shkallët e avionit sepse ministri i Jashtëm i Katarit Sulltan bin Saad Al Muraikhi nuk u shfaq për ta pritur

Për të pritur Steinmeier-in më pas erdhi vetëm ambasadori gjerman në Katar, Lothar Freischlader. Ministri i Jashtëm i Katarit Sulltan bin Saad Al Muraikhi mbërriti pas 30 minutave dhe më pas u nis për një takim me Emirin Tamim bin Hamad Al Thani.

Në takim u diskutuan çështjet dhe zhvillimet në agjendën rajonale dhe ndërkombëtare, në veçanti për situatën në Rripin e Gazës dhe territoret palestineze.

Mësohet se Emiri i Katarit theksoi rëndësinë e sigurimit të një armëpushimi të qëndrueshëm në rajon, mbrojtjen e civilëve, ofrimin e ndihmës humanitare për banorët e Rripit të Gazës dhe gjetjen e zgjidhjeve mes dy shtete në përputhje me rezolutat ndërkombëtare dhe rezolutat e Kombeve të Bashkuara. 

S.S/K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Gimi: 01/12/2023 16:41

  Keshtu duhet. Askush nuk duhet ti prese kriminelet qe po bejn gjenocid ne palestine.

  Përgjigju
 • Hallo!: 30/11/2023 18:58

  Zehn minutën=10 minuta

  Përgjigju
  • Zari: 02/12/2023 10:36

   Po mir o burr, se gazetat tona e kan qejf ti fryjne pak lajmet. Leri te gezohen

 • Latif: 30/11/2023 17:47

  Pse nuk u ktheve mbrapsht???

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Renditja e UEFA-s/ Italia kërkon pesë skuadra në Champions League, vendimtare sfidat e Romës dhe Milanit

Renditja e UEFA-s/ Italia kërkon pesë skuadra në Champions League, vendimtare sfidat e Romës dhe Milanit