VIDEO/ Reagimi që po bëhet 'hit' në rrjetet sociale, Mbreti i Spanjës nuk e beson kur mëson moshën e Lamine Yamal

Është 16 vjeç, por në fushën e lojës duket si një veteran. Ylli 16-vjeçar i Barcelonës shkëlqeu me Spanjën në fitoren e këtyre të fundit 1-0 me Italinë në Grupin B të Euro 2024.

Pasi spanjollët siguruan kalimin e grupit si vend i parë pas vetëm dy ndeshjesh, mbreti i tyre shkoi për t’i lavdëruar në dhomën e zhveshjes. Mbreti Felipe VI shtrëngoi duart me të gjithë lojtarët duke i përgëzuar dhe kur arriti në Yamal, e pyeti: “Sa vjeç je?”.

Kur ai u përgjigj “16”, mbreti spanjoll vendosi duart në kokë me me mosbesim. Të gjithë në dhomën e zhveshjes shpërthyen duke qeshur me reagimin e fytyrës së Mbretit dhe tashmë ky reagim është bërë viral në rrjetet sociale.

 

S.DH/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Azgan Haklaj: Sali Berisha nuk është kryetar i PDSH-së

Azgan Haklaj: Sali Berisha nuk është kryetar i PDSH-së