VIDEO/ Real Madrid pëson humbjen e dytë sezonale, Villarreal i bën 'gjëmën' madrilenëve! Muriqi s'e ndihmon dot Mallorcan

VIDEO/ Real Madrid pëson humbjen e dytë sezonale, Villarreal i bën 'gjëmën' madrilenëve! Muriqi s'e ndihmon dot Mallorcan

Festa e Villareal

La Liga e futbollit në Spanjë është në javën e 16-të. Villarreal mori një fitore me shumë vlera në shtëpi, duke mposhtur 2-1 Realin e Madridit. "Galaktikët" pësojnë humbjen e dytë sezonale, duke i lënë terren Barçës kryesuese që ka edhe një ndeshje më pak. Në 18:30 Mallorca fitoi 1-0 me Valladolid falë golit të Prats në minutën e 90+4, me Muriqin që ishte në fushë nga minuta e parë. Në 21:00 Espanyol barazoi 2-2 me Girona.

Në "Estadio de la Ceramica", Villarreal fitoi 2-1 me Realin e Madridit. Djemtë e Ancelottit pësojnë humbjen e dytë sezonale, teksa "Nëndetësja e verdhë" bën për "ujë të ftohtë" Realin. Golat e ndeshjes u shënuan në pjesën e dytë. Duhej minuta e 47 që Pino të zhbllokonte ndeshjen për vendasit. Në minutën e 60-të, Benzema barazoi nga pika e bardhë e penalltisë. Vetëm tre minuta më vonë, Moreno po nga 11 metra kaloi në avantazh Villarrealin. Edhe pse ndeshja zgjati 100 minuta, "Galaktikët" nuk mundën të barazonin. Me këtë fitore, "Nëndetësja e Verdhë" shkon në kuotën e 27 pikëve në vendin e pestë, teksa Real Madrid mbetet në vendin e dytë me 38 pikë. Po 38 pikë ka edhe Barcelona kryesuese, që luan nesër kundër Atletico Madrid.

La Liga - Rezultatet:

16:15 Villarreal 2-1 Real Madrid

18:30 Mallorca 1-0 Valladolid

21:00 Espanyol 2-2 Girona

Renditja:

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 18:29
Për herë të parë në histori, Real Madrid prish traditën 121 vjeçare

Real Madrid humbi 2-1 në transfertë me Villarreal për javën e 16-të në La Liga. Veç humbjes, përshtypje bëri edhe formacioni i Carlo Ancelottit. Për herë të parë në historinë 121 vjeçare të klubit, asnjë lojtar me kombësi spanjolle nuk e nisi ndeshjen titullar për Real Madrid.

Ora 18:20
VIDEO/ Villarreal bën surprizën e madhe, mposht Real Madridin në La Liga pas 100 minutave lojë! 'Buzëqesh' Barcelona

Në "Estadio de la Ceramica", Villarreal fitoi 2-1 me Realin e Madridit. Djemtë e Ancelottit pësojnë humbjen e dytë sezonale, teksa "Nëndetësja e verdhë" bën për "ujë të ftohtë" Realin. Golat e ndeshjes u shënuan në pjesën e dytë. Duhej minuta e 47 që Pino të zhbllokonte ndeshjen për vendasit. Në minutën e 60-të, Benzema barazoi nga pika e bardhë e penalltisë. Vetëm tre minuta më vonë, Moreno po nga 11 metra kaloi në avantazh Villarrealin. Edhe pse ndeshja zgjati 100 minuta, "Galaktikët" nuk mundën të barazonin. Me këtë fitore, "Nëndetësja e Verdhë" shkon në kuotën e 27 pikëve në vendin e pestë, teksa Real Madrid mbetet në vendin e dytë me 38 pikë. Po 38 pikë ka edhe Barcelona kryesuese, që luan nesër kundër Atletico Madrid.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë, ministrja e Jashtme: Normalizimi i marrëdhënieve mes dy vendeve prioritet për sigurinë

Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë, ministrja e Jashtme: Normalizimi i marrëdhënieve mes dy vendeve prioritet për sigurinë