VIDEO/ Gol në 'frymën e fundit', Manchester United në play-off! Lazio nuk ia del në 'Olimpico'

Europa League ka zhvilluar 16 sfidat e katërta në grupe. Me fillim në 18:45, tetë duele janë mbyllur në grupet respektive. Në Norvegji, Arsenal i është falur golit të Saka në pjesën e parë për të marrë tri pikë me vlerë kundër Bodo/Glimt. Nga ana tjetër, Betis dhe Roma kanë barazuar 1-1. Spanjollët janë me një këmbë në fazën me eleminim, ndërsa Roma shpreson pikët e plota në dy ndeshjet e radhës. Në grupin B, Fenerbahce dhe Rennes kalojnë në turin e radhës, teksa të njëjtën gjë kanë bërë edhe Royal Union SG dhe Freiburg.

Në 21:00 ishte radha e dueleve të tjera. Në Angli, Manchester United shënoi vetëm në minutën e 92 të ndeshjes me McTominay për të marrë tri pikë me vlerë kundër Omonia (1-0). Skuadra e ten Hag mban vendin e dytë me 9 pikë në grupin E, duke qenë të kualifikuar së bashku me Real Sociedad në paly-off. Nga ana e tyre, Sociedad mundi 3-0 Sheriff.

Në "Olimpico", Roma barazoi 2-2 me Sturm Graz. Golat e Immobile dhe Pedro nuk mjaftuan për djemtë e Sarrit, që ndajnë vendet 3 dhe 4 me austriakët në grupin F. Edhe Lazio do duhet të marrë pikët e plota në ndeshjet e radhës.

Rezultatet:

Ndeshjet e orës 18:45

Ndeshjet e orës 21:00:

 

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 20:54
VIDEO/ Një gol në të ftohtin norvegjez, Arsenal 'i falet' Saka

Bodo/Glimt humbi 0-1 me Arsenal në ndeshjen e katërt në Europa League. Goli i Saka në minutën e 24 vendosi duelin, me Topçinjtë që kanë një ndeshje më pak. Me nëntë pikë, skuadra e Arteta qëndron në krye të grupit A, ndjekur nga Bodo dhe PSV me katër pikë.

 

Ora 20:45
VIDEO/ Belotti nuk mjafton për Romën, Betis me një këmbë në play-off

Betis dhe Roma barazuan 1-1 për ndeshjen e katërt në grupet e Europa League. Canales në minutën e 34 kaloi në avantazh spanjollët, me Romën që u përgjigj në të 53 minutë me Belottin. Barazimi në transfertë komplikon pozitat e italianëve në grupin C, me Betis që qëndron në krye me 10 pikë duke qenë me një këmbë në sfidat me eleminim, ndërsa Roma pas katër ndeshjeve ka po katër pikë. Dy humbje, një fitore dhe një barazim për djemtë e Mourinho në këtë kompeticion.

 

S.DH/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

LIVE/ Festë zikaltër, Lautaro ndëshkon Milanin (VIDEO)

LIVE/ Festë zikaltër, Lautaro ndëshkon Milanin (VIDEO)