VIDEO/ Roma-Juve pa fitues, Milan merr 1 pikë por vuan protestën e tifozëve! Leverkusen barazon rekordin europian të Benficas

VIDEO/ Roma-Juve pa fitues, Milan merr 1 pikë por vuan protestën e tifozëve! Leverkusen barazon rekordin europian të Benficas

Moment nga goli i Juventusit

Është mbyllur në paqe supersfida e javës në Seria A mes Romës dhe Juventusit e vulosur me shifrat 1-1. Në Olimpico, verdhekuqtë të cilët vinin pas disfatës së hidhur me Leverkusen, realizuan të parët me Lukakun.

Nuk do të kalonte shumë për të parë reagimin e Juventusit, që me atë Bremerit në minutën e 31 realizoi golin e barazimit. Një rezultat që do mbetej i pandryshuar deri në fund pavarësisht tentativave të dy skuadrave. Më konkretisht me Chiesan e Juves dhe Abrahamin e Romës, i cili në limite pati një shans të artë për 3 pikët. Kjo në një kohë kur verdhekuqtë luftojnë për të siguruar një vend në Champions sezonin e ardhshëm.

Më herët Milan që po kalon një periudhë të vështirë u ndal 3-3 në San Siro nga Genoa. Miqtë realizuan të parët me Reteguin, ndërsa ‘djalli’ barazoi me Florenzin para se ish-futbollisti i Partizanit Ekuban të kalonte sërish Genoan në avantazh.

Në pjesën e dytë Milan arriti të përmbyste përkohësisht shifrat me Gabbian dhe Giroud, por një autogol në minutat e fundit vulosi shifrat përfundimtare në 3-3. Për t’u veçauar në këtë sfidë ishte edhe protesta e tifozëve ultras të Milanit, të cilët në pjesën e dytë braktisën edhe tribunën, duke lënë mesazhe për drejtuesit.

Në Premier League Liverpool i dha fund ëndrrës së Tottenham për të luajtur në Champions League sezonin e ardhshëm. ‘The Reds’ fituan 4-2 në Anfield, në një kohë kur deri në minutën e 70 udhëhiqnin 4-0. Në vijim golat e Richarlison dhe Son shpëtuan nderin e spursave.

Chelsea ndërkohë po tregohet i frikshëm në derbet e Londrës. Pasi mposhti 2-0 Tottenham, këtë herë ‘blutë’ e Pochetinos shkatërruan 5-0 Ëest Ham. Në Stamford Bridge shkëlqeu sulmuesi Jackson me dy gola dhe një asist.

Në Bundesligë Leverkusen i shpallur kampion prej javësh nuk kurseu as Eintracht Frankfurt. Aspirinat fituan me rezultatin e thellë 1-5, duke barazuar edhe rekordin europian të Benficas në vitet 1963-1965. Të dy skuadrat tani janë në kuotën e 48 ndeshjeve pa humbje, ndërsa gjermanët do kenë mundësinë ta thellojnë kur të enjten të përballen me Romën në shtëpi për gjysmëfinalen e Europa League.

 

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në bregdetin shqiptar, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Atentati ndaj Trump, çudit Berisha: Karma e sjelljes së SHBA ndaj PD

Atentati ndaj Trump, çudit Berisha: Karma e sjelljes së SHBA ndaj PD