VIDEO/ Sezon i ri dhe ‘halle’ të vjetra, ikin dritat në ‘Niko Dovana’! Ndërpritet Teuta - Tirana

Teuta dhe Tirana po luajnë në “Niko Dovana” të Durrësit për javën e dytë të Superligës në futboll. Në minutën e 34 të ndeshjes prozhektorët u fikën në stadium për më shumë se pesë minuta, duke bërë që ndeshja të ndërpritej.

Pas 5 minutash ndriçimi u rikthye në stadium. Në të 34 minutë Teuta po fitonte 2-1 kundër Tiranës, teksa bardheblutë kaluan në avantazh me Hasanin në të katërtën minutë, ndërsa Fili dhe Gjinollari shënuan të Teuta.

Ndeshja po luhet pas ndërprerjes dhe rikthimit të energjisë elektrike. Kujtojmë se në stadiumet shqiptare kjo nuk është hera e parë që ndodh një problem i tillë me energjinë.

Penallti me VAR, 4 gola dhe spektakël! Teuta dhe Tirana ndajnë pikët, në Durrës ikin dritat