VIDEO/ Shqipëria pëson 4 gola ndaj Malit të Zi, kuqezinjtë 'fusin ujë' në mbrojtje

Shqipëria U-21

Kombëtarja shqiptare e 21 vjeçarëve në futboll është mundur sot 4-2 nga Mali i Zi në një test miqësor të zhvilluar në Podgoricë. Djemtë e Alban Bushit me emra të rinj në ekip nuk ia dolën të merrnin një tjetër sukses, pas fitores me San Marinon katër ditë më parë.

Ndeshja do hapej me golin e Vukotic në minutën e 11 të pjesës së parë për Malin e Zi, teksa Pajaziti në minutën e 25 do shënonte një supergol nga 25 metra me një goditje të kalibruar nga gjuajtja e lirë.

Kuqezinjtë pësuan sërish në minutën e 49 me Bajovic, teksa Dragaj barazoi në minutën e 50, teksa më pas tanët mbetën me një lojtar më pak pas daljes me karton të kuq të Aleksandros Robi. Kaq duhej që malazezët të shënonin edhe dy herë të tjera me Bjovic dhe Dasic.