VIDEO/ Si po e çon Rusia në Siri drithin e vjedhur në Ukrainë

VIDEO/ Si po e çon Rusia në Siri drithin e vjedhur në Ukrainë

 

Pamjet satelitore kanë forcuar akuzat se Rusia po transporton sasi të mëdha të drithit të vjedhur në Ukrainë për regjimin e Bashar al-Assadit në Siri. Shërbimi ukrainas i Radios Evropa e Lirë ka dokumentuar një varg dërgesash nëpërmjet terminalit më të madh të drithit në Krimenë e okupuar nga Rusia. 

 


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Blinken: Bllokimi i grurit është vendim politik rus! Lavrov: BE dhe NATO, si Hitleri! Po përgatisin luftë kundër Rusisë


A.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s shkarkon trajnerin

Dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s shkarkon trajnerin