Video/ Si u ngrit kurora 6m e lartë në koncertin e Noizit

Është një nga ngjarjet artistike që ka bërë më shumë zhurmë. Prej çmimit të lartë të biletave, pjesëmarrjes në numër të konsiderueshëm e atmosferës së gjallë që u krijua në sheshin “Nënë Tereza”.

Por, koncertin e  Noizit një prej detajeve që e bëri unik është kurora e tij. 14 m e gjerë, 6 m e lartë, polisterol i lyer me gold, kurora e të ashtuquajturit “mbreti” i rrepit vendas, u krijua nga një prej skulptorëve më në zë në vend Ardian Pepës.

Për 8 ditë së bashku me të birin, Egitin dhe studentët Xhemali Sinanaj dhe Markel Papajanis, Pepa realizoi porosinë për kurorën simbolike të këngëtarit.

M.Q./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

Nga rrëmbimi i djalit të gazetarit te grabitja e pajisjeve me vlerë 300 mijë euro, kush është shqiptari që u fut në botën e krimit prej xhaxhait

Nga rrëmbimi i djalit të gazetarit te grabitja e pajisjeve me vlerë 300 mijë euro, kush është shqiptari që u fut në botën e krimit prej xhaxhait