VIDEO/ Skena lufte në 'Olimpico', tifozët e Romës dhe Lazios përplasen masivisht në derbi

VIDEO/ Skena lufte në 'Olimpico', tifozët e Romës dhe Lazios përplasen masivisht në derbi

Përleshja e tifozëve ultras

Lazio fitoi 1-0 me Romën në çerekfinalen e Kupës së Italisë dhe vijon më tej në këtë event. Në "Olimpico" policia dhe siguria nuk e patën të lehtë dje në mbrëmje të menaxhonin tifozët.

Mes ultrasve të Lazios dhe Romës pati një përleshje të madhe në shkallët e stadiumit. Të dyja palët hodhën flakadanë dhe sende të forta në drejtim të njëri-tjetrit, duke rrezikuar edhe shëndetin e shumë personave.

Tifozët ia dolën të kalonin sigurinë dhe të fusnin në stadium shumë flakadanë dhe sende të forta, me skenat në Romë që ishin të ngjashme me një luftë. Për fat të mirë nuk njoftohet për të lënduar rëndë. Kujtojmë se dueli mes tyre është një ndër më të fortët në botë, kjo edhe për shkak të përplasjes mes tifozëve.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë