VIDEO/ Skënderbeu ndal Dinamon në kryeqytet, korçarët kërcënojnë 'Blutë' kryesues

Dinamo 1-1 Skënderbeu

Dinamo dhe Skënderbeu barazuan 1-1 për javën e 15-të në Kategorinë e Parë. Në "Selman Stërmasi" u shënuan dy gola, me korçarët që tanimë janë në vendin e dytë dhe kërcënojnë kryesuesit e Dinamos.

Ndeshja u hap në minutën e shtatë me Temitope për Skënderbeun. Aksioni i miqve u konkretizua nga sulmuesi, që shënoi me kokë duke përfituar nga dalja e portierit. Do duhej fundi i ndeshjes dhe konkretisht minuta e 82 kur Fall Babacar të barazonte për Dinamon.

Pas javës së 15-të, Dinamo mban kreun e Kategorisë së Parë me 31 pikë, teksa Skënderbeu me 27 pikë është në vendin e dytë. Flamurtari, Korabi, Besa dhe Tërbuni janë në zonën e promovimit, teksa Lushnja, Oriku, Turbina dhe Besëlidhja në zonën e ftohtë.

'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?