VIDEO/ Skënderbeut i anullojnë golin në shtesë, Frashëri përplaset me policin në fushë

VIDEO/ Skënderbeut i anullojnë golin në shtesë, Frashëri përplaset me policin në fushë

Lojtarët e Skënderbeut

Kategoria e Parë e futbollit në Shqipëri zhvilloi javën e 18-të. Burreli dhe Skënderbeu barazuan 0-0, teksa fundi i ndeshjes ka qenë dramatik. Korçarët ia dolën që në 90+1 minutë të shënonin me Dumfour, gol që u anullua për pozicion jashtë loje. Fërshëlima e fundit e arbitrit ka bërë që miqtë nga juglindja të rrethonin gjyqtarët për t'i kërkuar llogari. Erlis Frashëri nuk i ka mbajtur nervat dhe është përplasur me një nga policët bashkiak, i ngarkuar për ruajtjen fizike të arbitrave. Më herët gjatë sfidës vendasit goditën dy herë shtyllën, teksa Skënderbeu ndalet në transfertë duke humbur kreun e klasifikimit.

Goli i korçarëve:

Përplasja pas ndeshjes:
 

Lajmi kryesor:

Kategoria e Parë/ Dinamo dhe Korabi 'shkelm' krizës, Skënderbeu blof në transfertë! Flamurtari merr kreun me tripletë (RENDITJA - GOLAT)


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria skualifikohet nga Euro 2024, a ju pëlqeu loja e Kombëtares×

Lajmi i fundit

Eduard Zaloshnja: Pothuaj 80% vlerësim pozitiv për kombëtaren shqiptare, edhe pse u eliminua

Eduard Zaloshnja: Pothuaj 80% vlerësim pozitiv për kombëtaren shqiptare, edhe pse u eliminua