VIDEO/ Thomas Strakosha bën pritjen e sezonit, Brentford i pafat eliminohet pas 120 minutave

Pritja e Thomas Strakoshës

FA Cup në Angli është në raundin e 1/32. Wolves fituan 3-2 pas 120 minutave lojë kundër Brentford duke kaluar më tej në një ndeshje me raste, pritje dhe gola.

Titullar për miqtë nga Londra ishte edhe Thomas Strakosha, portieri i Kombëtares që këtë sezon nuk ka marrë shumë minuta në Premier League. Gardiani ka treguar cilësitë e tij në një rast në zonë, duke bërë pritjen e sezonit.

Sulmi i Wolves ishte i gjithi para pas barazimit 2-2 dhe Strakosha ishte deçiziv në shpëtimin e portës, duke treguar reflekse nga pranë. Edhe pse në një ditë të mirë për të, sërish Brentford pësoi tre gola dhe u eliminua nga FA Cup.

×

'Isha rrethuar më keq se Vojo Kushi', Meta: Malet, Selltiku dhe Sasha më ruajtën ekulibrin mendor! Kam nevojë për dashuri pa kushte