VIDEO/ Tifozët e Liverpool-it janë makthi i Real Madridit, 'Galaktikët' mbeten pa fjetur në Angli

VIDEO/ Tifozët e Liverpool-it janë makthi i Real Madridit, 'Galaktikët' mbeten pa fjetur në Angli

Tifozët e Liverpool

Liverpool luan sot me Real Madridin në 21:00 për fazën e 1/8 në Champions League, duke përsëritur finalen e edicionit të shkuar të këtij kompeticioni. Miqtë nga Madridi zbarkuan në ishull qysh dje, teksa kanë kaluar një natë jo të qetë.

Për një gjë të tillë kanë menduar tifozët e Liverpool. Ultrasit janë mbledhur poshtë hotelit ku qëndronte skuadra e Real Madrid dhe kanë lëshuar një "arsenal" të plotë fishekzjarresh mëngjesin e sotëm. Për shumë minuta spektakli i mjeteve piroteknike duket se ka lënë pa fjetur lojtarët e Real Madrid.

Tifozët e Liverpool nuk e kanë për herë të parë një veprim të tillë, teksa në 2019 po në ndeshjen e Champions kundër Barcelonës e kanë përdorur këtë strategji, me Liverpool që në fund fitoi 4-0.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Vala e të nxehtit, sot temperaturat maksimale arrijnë në 40 gradë celsius

Vala e të nxehtit, sot temperaturat maksimale arrijnë në 40 gradë celsius