VIDEO/ Tjetër zhgënjim për Napolin, Barcelona fiton me goleadë kundër Betisit! Shënojnë blerjet e minutës së fundit

VIDEO/ Tjetër zhgënjim për Napolin, Barcelona fiton me goleadë kundër Betisit! Shënojnë blerjet e minutës së fundit

Moment nga ndeshja Genoa-Napoli

Kampionët në fuqi të Seria A, Napoli, pas humbjes me Lazio-n janë ndalur 2-2 edhe në transfertën e Genoa-s. Ekipi i drejtuar nga Garcia deri në minutën e 75 po humbiste me rezultatin 2-0, pasi Bani fillimisht dhe më pas Retegui dërguan vendasit në avantazh të dyfishtë.

Megjithatë Raspadori riktheu kampionët në lojë teksa ngushtoi diferencat në minutën e 76, por nuk e lan me kaq. Politano në minutën e 84 vulosi shifrat përfundimtare të kësaj sfide, që e dërgoi Napolin në kuotën e 7 pikëve pas 4 javëve të para kampionat.

 

Më herët Interi shpërtalloi 5-1 Milanin në derbin e Madoninës, duke u treguar të frikshëm jo vetëm për ‘djallin, por këdo që synon Seria A këtë sezon. Mkihtaryan realizoi ‘dopietë’, ndërsa rrugën e rrjetës e gjetën edhe Thuram, Calhanoglu dhe Frattesi. Leoao për Milanin dërgoi shifrat përkohësisht në 2-1. Interi është skuadra e vetme me pikë të plota në këtë fazë të kampionatit, ndërsa vendosi rekord duke fituar 5 herë derbin brenda një viti kalendarik.

Në La Liga Barcelona shpërtalloi Betisin 5-0 për llogari të javës së pestë të kampionatit. Golat e parë me fanellën e Barcelonës i gjetën Joao Felix dhe Joao Cancelo, dy portugezët të cilët u blenë në ditën e fundit të merkatos.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me nismën e Kishës Katolike për ndalimin e simboleve komuniste?×

Lajmi i fundit

Plagosja e efektivëve në Suharekë, Sveçla: Akte të tilla janë të papranueshme, rendi dhe ligji do të mbizotërojnë në Kosovë

Plagosja e efektivëve në Suharekë, Sveçla: Akte të tilla janë të papranueshme, rendi dhe ligji do të mbizotërojnë në Kosovë