Video/Tottenham i shkakton
humbjen e parë Manchester City

Video/Tottenham i shkakton<br />humbjen e parë Manchester City
Tottenham ka fituar ndaj Manchester Cityt me rezultatin 2-0  duke ia shkaktuar kështu humbjen e parë pas gjashtë fitoreve radhazi. Ka qenë Spurs kanë realizuar golin e parë në minutën e nëntë të takimit, kur pas një krosimi Kolarov nuk e perceptoi mirë topin dhe e futi atë në portën Claudio Bravos dhe portës së tij duke shënuar kështu autogol.

Ndërsa një pasim fenomenal nga Son e gjeti Delle Alin para golit të dytë.

Në pjesën e dytë, Guradiola u mundua të ndryshoj diçka nga loja e tij, por zëvendësimet e tij nuk dolën të suksesshme.

Ndërsa, rasti i vetëm i mirë në këtë pjesë që i vlen të përmendet është penalltia e humbur nga sulmuesi argjentinas, Eric Lamela.

Pas kësaj ndeshje, City prapë mbetet lider me 18 pikë, teksa në javën tjetër e pret Evertonin, ndërsa ‘Spurs’ pas kësaj fitore renditen në vend të dytë me një pikë më pak, ku javën tjetër takohen me West Brom.

Sipas jush kë do të forcojë më shumë protesta e 7 tetorit?