VIDEO/ Tre gola për tri pikë, Milan fiton me Veronën dhe lë pas Juventusin


Në "Marc'Antonio Bentegodi" Milani ia doli të fitonte 1-3 kundër Veronës vendase. Për javën e 29-të në Serie A kuqezinjtë e Piolit nuk e patën të vështirë të dilnin te tri pikët. Sfida u zhbllokua pas 44 minutave lojë nga Theo Hernandez. Në pjesën e dytë Pulisic dyfishoi për Milanin, para se Noslin të shkurtonte shifrat. Duhej goli i Chukueze në të 79 minutë që kuqezinjtë të "vulosnin" suksesin dhe bashkë me të vendin e dytë në Serie A.


Lajmi kryesor:

GOLAT/ Ndalen Interi dhe Juventusi, Milani fiton dhe 'blindon' vendin e dytë! Shtyhet ndeshja e Serie A, drejtori i Fiorentinës me urgjencë në spital


S.DH/E.H/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Sot Serbi - Angli, policia gjermane në alarm! Masa të pazakonta para sfidës

Euro 2024/ Sot Serbi - Angli, policia gjermane në alarm! Masa të pazakonta para sfidës