VIDEO/ Tri pikë me vuajtje, Real fiton derbin e vogël të Madridit dhe merr kreun e La Liga

Momenti i golit

Real Madrid mori tri pikë me vlerë, duke fiuar mbrëmjen e së shtunës 0-1 me Gefate në La Liga. Për javën e tetë të kampionatit, ndeshja u vendos nga goli i Militao në minutën e tretë të ndeshjes. Një gol me kokë i ka dhënë pikët e plota dhe kreun Galaktikëve, që ndjenë mungesën e Benzema.

Sulmuesi dhe kapiteni vuan një lëndim, duke qenë jashtë për Ancelottin. Real ka kontrolluar lojën, me Getafe që ka pasur momentet e saj të rrezikshme por pa konkluduar. Në minutën e 57 të ndeshjes Realit iu anullua edhe goli i dytë i shënuar nga Rodrygo për pozicion jashtë loje. Me këtë fitore në "Alfonso Perez", Real Madrid shkon në kuotën e 22 pikëve në krye të klasifikimit, tre pikë më shumë se Barcelona që ka një ndeshje më pak.

A duhet prokurorëve të SPAK-ut t'u jepet e drejta e rikandidimit?

×

Muzhaqi në OKB: Shqipëria promovon barazinë gjinore, gjithë përfshirjen e aksesin në shërbime