VIDEO/ Ja momenti kur protestuesit serbë përplasen me KFOR! Ushtarët e shtrirë në rrugë


Ky është momenti kur protestuesit serbë janë përplasur me ushtarët e KFOR, pasi këta të fundit u futën për t’i shpërndarë protestat në Zveçan. Në video- shihen disa pjesëtarë të lënduar të KFOR-it që janë të shtrirë në rrugë. Misioni paqeruajtës i NATO-s, KFOR, ndërhyri pasi paraprakisht i paralajmëroi, por ata nuk u bindën. Gaz lotsjellës, zjarr dhe shtëllunga tymi kanë përfshirë zonën, ndërkohë që dëgjohen edhe sirena dhe shpërthime.

 


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Tensionet në veri të Kosovës, protestuesit serbë përplasen me KFOR, 25 ushtarë të plagosur! NATO: Sulmet të papranueshme


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kush ka mbajtur qëndrimin më të saktë rreth situatës në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Shqiptari tregon momentet e tmerrit kur autobusi ra nga mbikalimi në Itali: Askush nuk më ndihmoi, nëse do ndodhte, të tjerë do të ishin shpëtuar

Shqiptari tregon momentet e tmerrit kur autobusi ra nga mbikalimi në Itali: Askush nuk më ndihmoi, nëse do ndodhte, të tjerë do të ishin shpëtuar