VIDEO/ UEFA jehonë 'perlës' së Nedim Bajramit kundër Çekisë: Golazo!

VIDEO/ UEFA jehonë 'perlës' së Nedim Bajramit kundër Çekisë: Golazo!

Nedim Bajrami

Çekia dhe Shqipëria barazuan 1-1 për grupin E kualifikues të Euro 2024 tre ditë më parë në Pragë. Kuqezinjtë iu falën një "perle" të Nedim Bajramit në minutën e 66-të, duke bërë që të dilnin me një pikë me shumë vlerë nga "Fortuna Arena".

Goditja nga jashtë zone e fantazistit kuqezi ka bërë xhiron e medieve, me UEFA-n që ka vlerësuar sërish golin. "Golazo", kështu shkruan organizmi i futbollit.

 


Lajmi kryesor:

HISTORIKE/ Kombëtarja 'qëndis' kuqezi flamurin evropian! Shqipëria mposht Poloninë 2-0 në 'Air Albania' dhe prenoton Euro 2024! Mësoni gjermanishten (VIDEO + FOTO)


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Fullkrug nderon 'Panzerat' në limte, Gjermania barazon 1-1 me Zvicrën dhe del e para në Grupin A! Skoci 0-1 Hungari, trishtohet Shqipëria

Euro 2024/ Fullkrug nderon 'Panzerat' në limte, Gjermania barazon 1-1 me Zvicrën dhe del e para në Grupin A! Skoci 0-1 Hungari, trishtohet Shqipëria