VIDEO/ Vazhdon 'trendi' i nisur nga tifozët e Shqipërisë, austriakët provokojnë francezët me bukën 'baguette'

VIDEO/ Vazhdon 'trendi' i nisur nga tifozët e Shqipërisë, austriakët provokojnë francezët me bukën 'baguette'

Humori dhe batutat e tifozëve në Euro 2024

Në Euro 2024, mbështetësit e kombëtareve po dhurojnë spektakël, duke prekur edhe në tradita. Fillimisht, tifozët e Shqipërisë ngacmuan ata të Italisë, ku thyen spaghetti  (një nga ushqimet tradicionale të këtyre të fundit) pak para ndeshjes në Grupin B.

Trendi i nisur nga tifozët kuqezi ka vazhduar me ata të Austrisë, që kanë provokuar të Francës. Një tifoz austriak ndan në mes bukën e njohur në Francë, “baguette”, duke sinjalizuar se do të shpresojnë për fitore ndaj tyre sot.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg