VIDEO/ Vlahovic dhe Chiesa rikthehen te goli, Juventus fiton në Gjermani dhe kalon në çerekfinalet e Europa League

VIDEO/ Vlahovic dhe Chiesa rikthehen te goli, Juventus fiton në Gjermani dhe kalon në çerekfinalet e Europa League

Goli i Vlahovic

Në "Europa Park" në Freiburg, Juventus fitoi 0-2 me vensasit në ndeshjen e kthimit për 1/8 e Europa League. Gjermanët kishin humbur edhe në ndeshjen e parë 2-0, duke mos ia dalë t'i bëjnë ballë "Zonjës së Vjetër". Skuadra e Allegrit shënoi në minutët e 45 me Vlahovic nga pika e bardhë, teksa minuta më parë VAR i anulloi një tjetër gol serbit. Në minutën e 90+5 Chiesa gjeti golin e dytë të ndeshjes, për t'i dhënë Juventusit biletën e kalimit në çerekfinalet e Europa League.


Lajmi kryesor:

Europa League/ Man. United një gol në transfertë për kalimin e turit, Juventus fiton dhe kalon në çerekfinale! Feyenoord 'tërmet 7-ballësh' (VIDEO)


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Riorganizimi i PD, kur duhet të mbahen zgjedhjet per kryetarin e ri?×

Lajmi i fundit

Rusia dhe NATO: Manovra të flotave njëkohësisht në Baltik

Rusia dhe NATO: Manovra të flotave njëkohësisht në Baltik