VIDEO/ Vllaznia mund Kukësin dhe parakalon Partizanin, gola spektakolarë në 'Loro Boriçi'

Festa pas golit të H. Markut

Vllaznia fitoi 2-0 me Kukësin në "Loro Boriçi". I quajtur si "Derbi i Veriut", vendasit e Mirel Josës shënuan dy herë në pjesën e parë. Në minutën e 20-të, Herald Marku shënoi një gol fantastik, me Halimin që nuk e kuptoi trajektoren e topit. Në fundin e pjesës së parë, konkretisht në minutën e 45, Fjoart Jonuzi dhuroi "art" nga 25 metra, me topin që kaloi poshtë këmbëve të portierit. Me këtë fitore Vllaznia (pas dy humbjeve) merr vendin e dytë me 31 pikë, gjashtë më pak se Tirana kryesuese. Kukësi me 22 pikë është në vendin e parafundit.

VIDEO/ Vllaznia fiton 'derbin e veriut' dhe ndjek Tiranën, Teuta shumë e fortë për Bylisin! Paqe mes Kastriotit dhe Erzenit

Mendoni se komisionet hetimore për Shëndetësinë e TIMS do kenë rezultat?