VIDEOLAJM/ Banesat dhe bizneset në Koplik nën ujë, reshjet e shiut shkaktojnë përmbytje

Kopliku në Malësi të Madhe u përmbyt për shkak të motit të keq. Reshjet intensive dhe dalja nga shtrati i Përroit të Thatë solli situatë kaotike në rrugë.

Report Tv sjell pamjet nga përmbytjet, ku shihet se banesa e biznese janë në ujë.

Dëme të mëdha u shkaktuan në banesa dhe biznese ndërkohë që qendra e qytetit të Koplikut dhe zonës së Bajzës ka qenë nën pushtetin e ujit për disa orë.


Lajmi kryesor:

Përroi del nga shtrati, përmbyt qytetin e Koplikut! Çahet asfalti! Uji hyn në banesa e biznese! Nën ujë dhe shëtitorja e Sarandës e Ksamili


SI.E./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shpërthimi fatal për babë e bir në Lushnje, a keni siguri në vendin tuaj të punës?×

Lajmi i fundit

Fati i biletës së kthimit i buzëqesh Erjolës, pas eliminimit nga televotimi

Fati i biletës së kthimit i buzëqesh Erjolës, pas eliminimit nga televotimi