VIDEOLAJM/ Dëbora krijon probleme në Qafë Thorë-Theth, furgoni ngec në rrugë, bllokohen turistët

Në aksin rrugor Qafë Thore-Theth janë krijuar dhe problematikat e para për shkak të reshjeve të dëborës. Mjetet ecin me vështirësi për shkak të prezencës së borës dhe ngricave në rrugë, ndërsa një furgon ka ngecur në rrugë duke mos lëvizur dot dhe bllokuar qarkullimin.

Dhjetëra vizitorë vendas e turistë të huaj që kanë kaluar fundjavën në Theth, sot, kanë mbetur të bllokuar si pasojë e borës së rënë dhe automjeteve të papërshtatshme për qarkullim në rrugë malore!

Pas disa orë përpjekjesh të Rojes Mjedisore të Thethit dhe banorëve të zonës është bërë e mundur kalimi i të gjithë udhëtarëve!


Lajmi kryesor:

Zbardhet Shqipëria, temperatura të ulëta e reshje dëbore, bllokohen fshatra malorë! Korça, Llogaraja e Thethi 'veshin' mantelin e bardhë! Rruga e Arbrit e kalueshme me zinxhirë


I.K./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Basha apo Berisha, sipas jush kush e ka mbështetjen e anëtarësisë së PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Modric dhe Benzema i japin Realit trofenë e parë sezonal