Videolajm/Ja 'fytyra' e re e shtëpisë
së kuqezinjve, gati "Elbasan Arena"

Videolajm/Ja 'fytyra' e re e shtëpisë<br />së kuqezinjve, gati 
ELBASAN - Kur kanë mbetur rreth dy javë nga inaugurimi dhe ndeshja e parë zyrtare në "Elbasan Arena", shtëpia e re e ekipit kombëtar kuqezi është drejt përfundimit. Televizioni A1 Report sjell një video ekskluzive të stadiumit tashmë thuajse të rikonstruktuar e cila siç shihet edhe nga pamjet është drejt përfundimit.

Siç duket edhe nga pamjet, i gjithë stadiumi është i "veshur" me stolat e rinj, të cilët së bashku të japin ngjyrat dhe simbolet e flamurit kombëtar. Gjithashtu edhe fusha e blertë duket të jetë gati për të pritur supersfidat e kombëtares. Eshte instaluar per here te pare ne stadiumet Shqiptare nje impiant audio me fuqi 14.000 Watt. Stadiumi ofron 12 dhoma komenti, 3 studio televizive, tribune per median, salle per median,salle konferencash,salle mix zone.per intervista, 1000 metra parkim per studiot televizive te levizeshme, si dhe nje infrastrukture moderne audio-video."

Edhe kryeministri Edi Rama, përmes postimeve të fotove të stadiumit të ri të kombëtares kuqezi në rrjetet sociale, ka treguar se ai është drejt përfundimit si dhe « fytyrën e re qe do të ketë "Elbasan Arena". Rama: Kopenhageni?, Amsterdami? Stokholmi? JO, Elbasan Arena!

Shtëpia e re e Kombëtares së futbollit shqiptar "Elbasan Arena" më 14 tetor do të zhvillohet ndeshja Shqipëri-Danimarkë, për eleminatoret e "France 2016".

Redaksia Online
(e.c/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

A po shkojnë votat e demokratëve për një parti të majtë? Berisha nga Dibra: Kandidatët tanë nga Tropoja në Konispol janë të 'lirisë'

A po shkojnë votat e demokratëve për një parti të majtë? Berisha nga Dibra: Kandidatët tanë nga Tropoja në Konispol janë të 'lirisë'