Videolajm/ Nuk i tha lamtumirën e fundit tezes së tij që humbi betejën me kancerin, fermeri nga Australia krijoi një zemër dhe i shprehu dashurinë me delet

Ashtu si shumë familje qëndruan larg gjatë pandemisë, edhe Ben një fermer nga Australia nuk arriti t’i thoshte lamtumirën e fundit, tezes së tij e cila humbi jetën pas një beteje të gjatë me kancerin...por dashuria e gjen gjithmonë mënyrën!

I pafuqishëm përballë faktit se nuk mund të udhëtonte në funeralin e të dashurës së tij, ai krijoi një zemër me delet e tij dhe ia dërgoi në qiell. 

Fermeri vendosi grurin, në formën e zemrës dhe i la delet e tij të lira, ndërsa ato morën formën e saj.

Në dashuri nuk ka rregulla! Ajo mund të shprehet në të gjitha format dhe mënyrat. 

 

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Operacion anti-drogë në Tiranë, disa të arrestuar nga grupi që shpërndante kokainë dhe kanabis në shkollat e kryeqytetit

Operacion anti-drogë në Tiranë, disa të arrestuar nga grupi që shpërndante kokainë dhe kanabis në shkollat e kryeqytetit