VIDEOLAJM/ Reshjet e para të shtatorit bllokojnë disa akse rrugore në Vlorë

Reshjet e shiut të parë të shtatorit kanë mbushur rrugët me ujë në qytetin e Vlorës.

Shiu i rënë përreth 60 minuta ka bllokuar një pjesë të mirë të akseve brenda qytetit, teksa dhe kanalizimet kanë shpërthyer si pasojë e prurjeve të ujit.

Nëse situata vijon e tillë në orët në vijim mund të ketë përmbytje të rrugëve. Aktualisht ka një nivel uji në gjithë rrugët e qytetit. 

Më në fund pas një vere që dogji mijëra hektarë tokë e pyje Vlora është lagur nga uji, i cili ka vërshuar nëpër rrugë për shkak të intensitetit të lartë të shiut.

Be.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të frekuentojnë auditorët duke rrezikuar shëndetin e të tjerëve?

Komento

Komente

 • Terbaci: 12/09/2021 20:27

  Ja s do dali Leli ne aksion me nje kallem n dore e do zhbllokoi pusetat

  Përgjigju
 • Vlore: 12/09/2021 19:43

  Jo disa por te gjitha.Dhe kryek... bashkisena nxjerr perendimet e diellit ne FB

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Bardhi: Nesër depozitojmë në Kuvend tre amendamentet, këto propozime nuk janë për interesin e PD-së