VIDEOLAJM/ Rusia bombardon 5 orë pa ndalim Kievin, banorët strehohen nëpër metro

 

Rusia ka përdorur dhjetëra raketa dhe dronë për të shkatërruar infrastrukturën e Ukrainës në pesë rajone.

Në Kiev, banorët nxituan në stacionet e metrosë për të kërkuar strehim ndërsa sirenat e sulmit ajror u dëgjuan në të gjithë kryeqytetin.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Sulm masiv ajror nga Kharkivi në Kiev, u lëshuan 80 raketa e dronë për 5 orë


K.M//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ 'Shtetet e Bashkuara të Shqipërisë', marshimi i tifozëve të Kombëtares që 'veshi' Dortmundin kuqezi

VIDEO/ 'Shtetet e Bashkuara të Shqipërisë', marshimi i tifozëve të Kombëtares që 'veshi' Dortmundin kuqezi