I kapin kamerat, shikoni tre hajdutët që bëjnë kërdinë në Belsh duke vjedhur lekë, makina dhe biznese (VIDEO-Ekskluzive)

BELSH-Tre hajdutë kanë bërë 'kërdinë' duke vjedhur disa banesa dhe biznese. Report Tv ka siguruar dy video nga vjedhjet që kanë bërë tre hajdutët në Belsh. Në pamjet e siguruara ekskluzivisht nga Report Tv duken tre hajdutët të maskuar, njëri pas tjetrit që futen në një banesë dhe e grabisin duke marrë lekët dhe sendet me vlerë që ndodheshin brenda.

Autorët ende nuk janë arrestuar, por janë kapur nga kamerat e sigurisë. Hajdutët kanë hyrë në banesat e personave me inicialet G.H. duke i vjedhur një shumë të konsiderueshme parash ditën e diel, ndërsa pre e këtij fenomeni më pas ka rënë edhe banesa e G.Gj. ku po ashtu kanë marrë një shumë parash dhe janë larguar në errësirë me shpejtësi sapo është zgjuar e zonja e shtëpisë, e cila i ka ndjerë lëvizjet.

Po ashtu pak kohë më parë personave me inicialet B.Z. C.H. dhe B.A u kanë vjedhur makinat. Pas këtyre ngjarjeve banoët e prekur kanë denoncuar rastet dhe policia ka nisur hetimet por deri tani nuk është arrestuar asnjë nga autorët e dyshuar. Banoret shprehen tepër të shqetësuar pasi në zonën e Belshit po ndodhin shumë vjedhje dhe kanë frikë të qëndrojnë në banesat e tyre pasi kanë fëmijë të vegjël dhe prindërit e moshuar.
1580233814_hajduteteelbasanit.jpg

Hajdutët të kapur nga kamerat e sigurisë

d.ba./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rritet gjoba për celularin dhe drejtimin e makinës në gjendje të dehur! A jeni dakord me ashpërsimin e Kodit Rrugor?

Komento

Komente

  • Sulejmëni: 28/01/2020 22:10

    Kapini dhe futini në fuçi me m ut qe të tre dhe lerini ashtu të zhytur në m ut deri në hundë për tre dite, nje ditë për secilin. Pastaj shetitini neper qytet të lebetitin dynjanë e tu thahet m uti në lekure.

    Përgjigju